|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
|
 |
|
|
Hostujemy strony o grach |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
 |
|
|
Polecane strony |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
.
|
| |
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|  |
|
|
|
|
|
| Mimo prawie 61 lat, legenda branży nie wybiera się na emeryturę
| |
Niezależnie od tego, czy lubi się gry Hideo Kojimy i jego samego, czy też nie, Japończykowi nie można odmówić sporej rozpoznawalności wśród graczy. Twórca kultowej serii Metal Gear Solid oraz bardzo oryginalnego Death Stranding działa w branży od 1986 roku i niedługo skończy 61 lat. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się, jak długo artysta zamierza jeszcze tworzyć gry. Wygląda jednak na to, że nie planuje on w najbliższym czasie przechodzić na emeryturę.
Kojima opublikowaÅ‚ w serwisie X post, w którym szczerze wypowiedziaÅ‚ siÄ™ o efektach procesu starzenia siÄ™ ze swojej perspektywy. StwierdziÅ‚, że chociaż „siÅ‚a fizyczna drastycznie spada”, w jej miejscu pojawia siÄ™ coÅ› znacznie ważniejszego – szczególnie gdy mowa o osobie z artystycznym podejÅ›ciem.
Jednakże wiedza, doÅ›wiadczenie i mÄ…drość, które gromadzimy, stajÄ… siÄ™ o wiele wiÄ™ksze. Nasza zdolność do wyczuwania i przewidywania przyszÅ‚oÅ›ci spoÅ‚eczeÅ„stwa i projektów staje siÄ™ ostrzejsza. ZwiÄ™ksza siÄ™ dokÅ‚adność „tworzenia”, od planowania, eksperymentowania, rozwoju, produkcji aż do wydania.
Dalej twórca wypowiada się o technologii, która przez 37 lat, jakie spędził w branży gier, poszła mocno do przodu i umożliwiła deweloperom tworzenie rzeczy, które wcześniej były nie do zrobienia. Jednocześnie proces ten stał się znacznie łatwiejszy i wygodniejszy. Na koniec Kojima dodał:
WierzÄ™, że tak dÅ‚ugo, jak nie stracÄ™ pasji do „tworzenia”, bÄ™dÄ™ mógÅ‚ dziaÅ‚ać dalej.
Źródło:
Marcin Bukowski - GRY-OnLine
|
| Klemens
| | 2024-07-23 17:32:44
| |
| |
| |
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
|
|